کارگاه آنلاین آشنایی با ابزارهای پرنده‌نگری

Birdwatching-Tools-1-Head-01
دوربین‌های دوچشمی مناسب برای پرنده‌نگری

پرنده‌نگری به عنوان یکی از مهمترین شاخه‌های گردشگری حیات‌وحش شناخته شده و داخل ایران هم در حال گسترش هست. معتقدم که پرنده‌نگری با دست خالی هم میشه انجام داد و به صدای پرنده‌ها گوش کرد و رفتارهاشون توجه کرد. اگر بخواهیم کمی دقیق‌تر وارد دنیاشون بشیم نیاز هست که ابزارهایی رو داشته باشیم که بوسیله اونها می‌تونیم از دنیای جذابشون بیشتر لذت ببریم.
توی این کارگاه می‌ریم سراغ ابزارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پرنده‌نگری و اونها رو بررسی می‌کنیم تا اگر نیاز به تهیه و خریدشون داشته باشیم با آگاهی بیشتری سراغشون بریم.

اطلاعات کلی کارگاه

تصویر کلی از بزرگنمایی 10X در دوربین دوچشمی

هدف کارگاه

شناخت و بالابردن دانش اولیه و آشنایی با ابزارهای پرنده‌نگری هدف اول این کارگاه هست. چرا که متاسفانه این حوزه از نظر تولیدمحتوا ضعف داره و خیلی کار نشده.

بخش اول این کارگاه به گردشگری حیات‌وحش، معرفی کتاب و بررسی دوربین دوچشمی می‌پردازیم. دوربین‌های دوچشمی ابزاری مهم برای پرنده‌نگری هستن و درباره معیارهای انتخابشون و کاربردشون صحبت‌ می‌کنیم. بعد به سراغ لباس و دوربین‌های سوپر زوم میریم و اونها رو تحلیل می‌کنیم.

بخش دوم این کارگاه سراغ ابزارهای دیجیتال این حوزه میریم که نقش خیلی مهمی رو دارن. ابزارهای صدای پرندگان، کتابهای الکترونیکی، سایتهای مفید، اپلیکیشن‌های پرنده نگری کاربردی و معرفی مستند و پادکست.
امید که مفید باشه.

دمتون هیرکانی

ثبت‌نام

این کارگاه چند بار اجرا شده، اگر شما هم گروهی علاقمند هستید لطفا جهت هماهنگی اجرا مجدد با شماره 09126041610 تماس بگیرید.
یا از طریق تلگرام پیام دهید.

آشنایی با ابزارهای پرنده‌نگری