کارگاه کودک با موضوع نوک پرنده‌ها 8 شهریور 1402

Bill1-Head-02
کارگاه کودک با موضوع نوک پرنده‌ها

پرنده‌ها برای غذا خوردن با نوکشون غذاشونو می‌خورن، مثل ما قاشق چنگال که ندارن 😊🍴 احتمالا تا حالا دقت کردیم که پرنده‌ها نوک‌هاشون یک شکل نیست و با هم فرق داره. مثلا نوک اردک پهنه و با نوک مرغ که یکم باریک و کوتاهه متفاوته. بچه‌ها بنظرتون چرا اینطوریه و چرا شکل نوک پرنده‌ها انقدر با هم دیگه متفااوته و این چه سودی داره براشون؟!

اطلاعات کلی کارگاه

من با این نوک بلندم که شبیه چاپستیکه استاد شکار کرم و نرم تنانم.

هدف کارگاه

ما به واسطه نوع زندگی شهری که داریم از طبیعت (مادرمون) بنوعی فاصله گرفتیم و به همین اندازه از ساکنان دیگه زمین که در کنار ما دارن زندگی می‌کنن هم دانش کمی داریم و باهاشون گاهی خیلی آشنا نیستیم و برای همینه که شایعاتی مثل سمی بودن دم مارمولک و عمر 150 ساله کلاغ‌ها رو باور داریم.

توی این کارگاه وارد دنیای پرنده‌ها می‌شیم و درباره نوکشون صحبت می‌کنیم. نوک پرنده‌ها دنیای جذابی داره مثلا گیلانشاه نوکش شبیه چاپستیکه “) بیاییم سعی کنیم با چابستیک چیزی برداریم ببینیم چطوره و چه حسی داره؟ توی این کارگاه سعیم بر اینه که مباحث علمی رو در قالب تصویر و بیان ساده و گاهی طنز با بچه‌ها مطرحش کنم و اندکی دانش شهروندیمون رو درباره این دایناسورهای امروزی که در کنار ما و گاهی چسبیده به پنجره خونه‌هامون دارن زندگی می‌کنن بالا ببریم.

دمتون هیرکانی

ثبت‌نام

این کارگاه چند بار اجرا شده، اگر شما هم گروهی علاقمند هستید لطفا جهت هماهنگی اجرا مجدد با شماره 09126041610 تماس بگیرید.
یا از طریق تلگرام پیام دهید.

یادگاری از کارگاه قبل

کارگاه گذشته حلما یکی از بچه‌های شرکت کننده، این پرنده‌ها و نوک‌هاشون رو با خمیر درست کرده بود و عکسش رو برام فرستاد و بسی کیفور شدم ز دیدنشون.
یکی از اتفاقات دیگه کارگاه این بود که بچه‌ها از 5 شهر و دو کشور مختلف حضور داشتن که این یکی از ویژگی‌های کلاس آنلاین به حساب میاد.