کارگاه آنلاین کودک چرا نوک من این شکلیه؟ 30 مهر 1402

Bill2-Head-02
کارگاهی درباره نوک پرنده‌ها

نوک پرنده‌ها حکم قاشق چنگال و دهان رو داره براشون. هر پرنده‌ای نوک منحصر به فرد خودش رو داره. یسری مثل طوطی نوکش خمیده است و نصف نوک بالاش بزرگتر از نیمه پایینیه و مخصوص گاز گرفتن چیزای سخت مثل دانه و میوه است.
قراره توی این کارگاه بریم سراغ نوک یا منقار پرنده‌ها و چندتاییشون رو  ببینیم و راجب تفاوت‌هاشون حرف بزنیم و ببینیم که چرا اینطورین و چه سودی براشون داره.

اطلاعات کلی کارگاه

اسم من منقار قاشقیه

هدف کارگاه

ما بزرگترها و بخصوص بچه‌ها بخاطر زندگی توی شهر و خونه‌هایی که گاها حتی حیاط هم نداریم از طبیعت و ساکنان دیگه زمین فاصله گرفتیم. ارتباط با طبیعت و لمس و شناختش میتونه آرامش بخش باشه و دانش شهروندیمون رو بالا ببره. این شناخت در نهایت میتونه منجر به حفاظت از زمین و محیط زیستمون بشه. چیزی که برای حیات و بقاء خود ما هم ضروریه.

توی این کارگاه از زاویه نوک پرنده‌ها وارد دنیاشون میشیم و سعی می‌کنیم و با دقیق شدن توی چند تا پرنده مثل دارکوب، منقار قاشقی، پرنده شکاری، طوطی و … سعی می‌کنیم هم با خودشون آشنا بشیم و هم با تفاوت نوکشون و اینکه این تفاوت چه مزیتی و کاربردی داره براشون. دنیای طبیعت و حیات‌وحش سراسر شگفتیه.

دمتون هیرکانی

ثبت‌نام

این کارگاه چند بار اجرا شده، اگر شما هم گروهی علاقمند هستید لطفا جهت هماهنگی اجرا مجدد با شماره 09126041610 تماس بگیرید.
یا از طریق تلگرام پیام دهید.