کارگاه آشنایی با پرنده‌نگری برای بزرگسالان 25 خرداد 1402

Birdwatching-1-Head
پرنده‌ نگری Birdwatching

پرنده‌نگری دریچه‌ای رو به روی ما آدمها باز میکنه و باعث میشه جهان اطرافمون رو با جزییات بیشتری نگاه کنیم. گاهی شناخت ما و دسته‌بندی ما از پرنده‌ها محدود به کلاغ، کبوتر، بلبل و عقاب میشه. در صورتیکه اطراف ما کلی پرنده هستن که یا دایمی در کنار ما زندگی میکنن یا مهاجرن.

مثلا با اومدن بهار بادخورک‌ها از آفریقا بالهاشون به ایران و اکثر شهرهامون میرسه و اول صبح و دم غروب صدای سوت‌هاشون رو راحت بالای خونه‌هامون میتونی بشنویم. در صورتیکه وقتی آدمها اونها رو می‌بینن فکر می‌کنن پرستو هستن ولی خوب در واقع فرق دارن و دارن بادخورک‌هایی رو می‌بینن که سلاطین پرواز بی وقفه هستن و می‌تونن برای 9 ماه بدون وقفه پرواز کنن. بادخورک‌ها تغذیه و استراحت و خواستگاری و جفت‌گیریشون توی آسمون اتفاق میافته انگار که میگن مثلا این دو نفرو عقدشونو توی آسمونا بستن حکایت همین پرنده‌هاست. “)

اطلاعات کلی کارگاه

من بادخورکم سلطان پرواز بی وقفه

هدف کارگاه

هدف از این کارگاه بالابردن آگاهی و شناخت ما آدمها از دنیای پرنده‌هاست و اینکه شناخت کلی از یکی از مهمترین شاخه‌های گردشگری توی دنیا داشته باشیم.

پرنده‌نگری یکی از مهمترین و دم دستی ترین شاخه‌های گردشگری حیات‌وحش به حساب میاد.
دیدن پستاندارها گاهی به سختی میتونه اتفاق بیافته و خیلی نزدیک ما زندگی نمی‌کنن ولی پرنده‌ها از حیاط خونه‌هامون و سطح شهر و پارک تا مناطق طبیعی دارن زندگی می‌کنن و میشه پیداشون کرد.
پرنده‌نگری باعث میشه ارتباط ما با طبیعت (مادرمون) تقویت بشه و به واسطه این ارتباط بهمون احساس آرامش میده و همینطور شناخت و آگاهی از طبیعت اطرافمون میتونه در نهایت منجر به حفاظت از ساکنان دیگه زمنی و زیستمندانی که کنارمون زندگی میکنن بشه.

دمتون هیرکانی

ثبت‌نام

این کارگاه چند بار اجرا شده، اگر شما هم گروهی علاقمند هستید لطفا جهت هماهنگی اجرا مجدد با شماره 09126041610 تماس بگیرید.
یا از طریق تلگرام پیام دهید.

به نوکم نگاه کنید و ببینید چند تا حشره شکار کردم. نقش من توی طبیعت همینه.